0
לא נמצאו מוצרים בעגלת הקניות.

למה כדאי לצאת ליום כיף בשרון?

לפעמים בא לי לצאת לטייל ולתפוס  קצת טבע, אבל לא בא לי לנסוע רחוק ולבזבז זמן רב על נסיעה, אז מתברר שאפשר להנות גם קרוב לבית.

 

רוב אוכלוסיית ישראל מתגוררת באזור המרכז והשרון, ולמרות שזה האזור המאוכלס ביותר בארץ, אזור השרון יכול להפתיע באטרקציות, מסלולי טיול, אתרי טבע, ונופים. בין אטרקציות פארקי טרמפולינות, מצנחי רחיפה, פינות ליטוף וחי ועוד שלל אטרקציות

 

השרון הינו רצועה צרה לאורך חוף הים התיכון, באורך כ-50 ק"מ החל מנחל הירקון שבדרום ועד לנחל תנינים שבצפון ובמזרח השרון גובל בשיפולי השומרון – רצועה ברוחב כ-15 ק"מ.

המלצות טיולים קצרצרים וכיפיים בשרון

 

נחל אלכסנדר- נחל אלכסנדר הוא מבין הנחלים הארוכים והיפים שעוברים באזור השרון. לאורכו של הנחל, הנשפך בסופו אל הים, ניתן למצוא מספר פארקים גדולים ונקודות עניין נוספות. ניתן לבחור לבלות בכל אחד מהפארקים שלצד הנחל או לטייל ביניהם במסלול הליכה שעובר לאורכם.

ניתן למצוא צבים רכים שחיים בנחל, מבנה עתיק שמעניק נקודת תצפית מיוחדת פריחה יפיפה וצמחיית מים פסטורלית .

 

שמורת חוף השרון-  מדובר במסלול לחצי יום, המתאים למשפחות, נעים לטיול בכל עונות השנה ובמיוחד באביב, אז הפריחה בשמורה נהדרת. בין הפרחים הרבים ניתן לצפות כאן ברותם המדבר, לענה חד זרעית, חבצלת החוף, נר הלילה, זעתר וכאמור, אירוס הארגמן. התצפית בראש הרכס מעוטרת בספסלים, ובמקום מוצב עמוד עם חיצים, שמצביעים על נקודות העניין המרכזיות באזור.

 

אפולוניה- התל ממוקם בצפון-מערב הרצליה והוא שריד לחיים באזור גלילות, לאורך כל ההיסטוריה. על אף שהוא אולי האתר הארכיאולוגי המרשים ביותר, שדורש מהגרים באזור מרכז רק דקות ספורות של נסיעה, רבים עוד לא גילו אותו.

בגן הלאומי, ניתן לראות שרידים מחלק נכבד מתקופות ההתיישבות. בתחילה ישבו כאן הכנענים, אחריהם הגיעו היוונים, אז החשמונאים ובתוך זמן קצר, הרומאים ואחריהם הערבים, הצלבנים וכדומה. עד לעלייתה של הרצליה, על מפת ההתיישבות, שימשה העיר ככפר דייגים.

בביקור בגן הלאומי, ניתן לראות שחזור יפה של העיר (שרק חלקים קטנים ממנה נחפרו), רצפות פסיפס, את מגדל העוז הצלבני, שרידי הנמל, את קו החוף שעליו הגנה המצודה, את החפיר, הגשר, ומערך ההגנה המרשים. את הסיור במקום אפשר לקנח ברחצה בחוף הים שלמרגלות התל (חוף לא מוכרז) או בחוף סידנא עלי או הרצליה הסמוכים.

 

סידנא עלי-אין תושב הרצליה שלא מכיר את חוף סידנא עלי, מהחופים הצפוניים בעיר. רצועת החול הצרה של החוף מושכת אליה מתרחצים שמעדיפים את השקט ושאון הגלים על פני ההמולה, המטקות והצפיפות שבחופי העיר המרכזיים. אך לא בחוף עסקינן אלא ברכס הכורכר שמעליו, שבו מחכה לכם מרפסת טבעית עם תצפית יפהפייה על רצועת החוף של כל השרון עד נתניה, ולידה המבנה היפהפה של מסגד סידנא עלי, שהעניק לחוף את שמו.

 

אגמון חפר- זוהי שמורה חדשה קטנה ופסטורלית, שנמצאת בלב עמק חפר והכן שנחל התנינים , נחל אלכסנדר מתחיל את זרימתו, זהו המקום להגיע אליו כדי לקבל קצת  שלווה ולנשום את הטבע, ממש ליד הבית.

האגמון הופך לאטרקטיבי ומבוקש במיוחד בעונת הנדידה של הציפורים.

באגמון חפר ספסלים בודדים, מתוך מחשבה שיש להפריע לטבע כמה שפחות, ולנסות ולגרום לכמה שיותר ציפורים להגיע בלי חשש.

 

המפל הנסתר בהוד השרון- נחל הירקון נובע באזור מקורות הירקון סמוך לראש העין וממשיך לאורך 27 ק”מ עד שפך הירקון סמוך לנמל תל אביב. ידוע, שבנחל הירקון אסור להיכנס למים, אך יש קטע קצר באורך של 7 ק”מ שבו המים נקיים וניתן להיכנס.

ניתן לעבור בקלות בין שתי גדות הנחל, לתפוס פינה מוצלת וליהנות מהשקט, קנה הסוף והמים הזורמים.

אם הגעתם ביום קיץ חם, תוכלו להיכנס למים לשחות או סתם לשבת על המפל ולהרטיב את הרגליים.

 

פארק האגם האקולוגי בהוד השרון – בשטח של כ 1,400 דונמים בלב העיר הוד השרון נמצא האגם האקולוגי הגדול במדינה. סביבו פארק רחב  עם  אגם מלאכותי מוקף בצמחייה, מדשאות, גשרים, מצפורים מסלולי הליכה, שבילי אופניים, תל גבוה לתצפית, ופינת חול ים.

במרכז הגשר יש מצפור ולעיתים בתקופת הנדידה אפשר לצפות בעופות שונים.

בירידה מהגשר תוכלו לבחור בהליכה בין השבילים המונגשים, פיקניק על המדשאות הרחבות או עלייה לתל גבוה המכונה “הר הזבל” לתצפית מרהיבה על האזור.

במתחם הפארק עובר נחל הדר ובכיוון מערב תוכלו לראות את הפרדסים והשטחים הפתוחים שסביב העיר הוד השרון.

כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז פארק אקולוגי הוד השרון.

 

שמורת טבע ביתן אהרון-  מדובר בשמורה די קטנה שנמצאת באזור השרון והיא מפתיעה מאוד בעיקר בתקופת הפריחה.

מעבר ליופי והצבעוניות בשמורה יש גם מסלול הליכה שמסומן בצורה נוחה וברורה. המסלול הוא די קליל, מסלול מעגלי, ויפהפה ממש בלב הטבע. זמן טיול מוערך כחצי שעה.

שימו לב – למרות שמדובר במסלול ברמה קלה, הוא אינו נגיש ולא ניתן לעבור בו עם עגלות.

במהלך המסלול תפגשו מערות עתיקות שהכניסה אל רובן סגורה ואסורה

תוכלו לרשום בוויז: שמורת הטבע ביתן אהרון

 

שמורת האירוסים בנתניה- השמורה גדלה בגבעות הכורכר בנתניה שאלו נוצרו כתוצאה מנגיעת קו המים ביבשה ובשילוב המליחות, הרוחות ותנאי האקלים הפך האזור החולי לאבני כורכר ואלה משמשים מצע גידול פורה לאירוסים.  שיא פריחת האירוסים מאמצע חודש ינואר ועד לסוף חודש מרץ.

בשמורה: מסלולי הליכה, מסלולי אופניים, מתקני שעשועים לקטנטנים, פינות ישיבה ופינות פיקניק.

ישנם מספר מסלולי הליכה בדרגות קושי שונות.

 

ועוד המלצות על מקומות קצרצרים וכיפיים בשרון כמו: טיול בקיסריה העתיקה, שפך נחל חדרה,  פארק רעננה, פארק שלולית החורף בנתניה ועוד.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

דילוג לתוכן